Головна сторінка
/
Новини
/

Що таке температурні перевезення та в чому їх особливості

Що таке температурні перевезення та в чому їх особливості

20 Грудня 2022 11:58

Вантажоперевезення товарів зі складу на інший склад або до споживача за умов дотримання рекомендованого температурного режиму називається «температурні перевезення». Автомобілем для перевезення такого вантажу використовується спеціалізований транспорт, в якому є спеціальний кузов з клімат-контролем та теплоізоляцією. У таких кузовах можна легко підтримувати точні і постійні показники температури і вологості. Завдяки кузову з такими технологіями, товари та вся продукція зберігатиме всі свої характеристики та властивості.

Грузоперевозки с рефрижератором Киев

Транспортна компанія повинна мати найвищий ступінь професіоналізму та правильного планування, щоб вантажоперевезення з температурним режимом були успішними. Будь-які проблеми можуть зіпсувати всю партію вантажу: проблеми на дорозі, поломки і навіть найменші затримки в дорозі. Для забезпечення успішних вантажоперевезень рекомендуємо звернутися до професійної транспортної компанії Don-Trans та не ризикувати, адже у разі роботи з недосвідченими перевізниками ваші втрати можуть бути серйозними. Для автомобіля перед перевезенням завжди йде підготовка. До неї входять: дезінфекція авто, чищення кузова, охолодження чи обігрів, щоб товари зі складів перемістилися до оптимальних температурних умов.

Цей вид вантажоперевезень застосовується серед великого переліку товарів. До неї можуть входити як харчова продукція, напої, рослини, медикаменти та косметика та інше. Давайте дізнаємося, чого потрібно дотримуватися і що знати про нюанси при роботі з різними видами продукції і заразом дізнаємося, якими видами транспорту здійснюється перевезення вантажів на великі відстані.

Перевезення продуктів харчування

Для перевезення різних видів продуктів харчування найчастіше необхідно використовувати певний температурний режим. Розглянемо детальніше, які групи товарів потребують температурних перевезень:

 1. При вантажних перевезеннях яєць використовується закритий тип кузова, яйця при цьому упаковують у ящики зі спеціальними формами. Транспортування яєць дуже важливе завдання, тому що потрібно стежити не тільки за температурним режимом, але і дотримуватися чистоти в кузові – в авто не повинно бути сторонніх запахів.
 2. Щодо перевезення овочів та фруктів, їх можна транспортувати при плюсовій температурі – від 6 до 15 градусів, та при належному контролі вологості в авто. Якщо перевезення фруктів та овочів здійснюється на далекі відстані, потрібно оптимально підібрати партії вантажів, що поєднуються один з одним, інакше продукти можуть зіпсуватися.
 3. Риба та інші морепродукти транспортуються з урахуванням усіх особливостей їх зберігання. Якщо товар заморожений, при перевезенні задіяні рефрижератори, вони тримають температуру в межах від -18 до -6 градусів. Якщо продукт копчений, температурний режим буде від 3 до 6 градусів. Пакують рибу та морепродукти у спеціальні коробки та ящики, нерідко використовуються навіть бочки.
 4. Молочні продукти транспортуються при температурі близько 4 градусів. Тут також застосовуються рефрижератори при вантажоперевезенні, що тримають температуру на рівні -18 градусів. Усі види сирів знаходяться у ящиках, які повністю вентилюються.
 5. Нарешті, всі різні м’ясопродукти перевозяться або в замороженому вигляді, або в охолодженому. Як зберігання використовуються особливі рефрижератори, які регулюють вологість та температуру всередині кузова автомобіля. Такий рефрижератор тримає температуру -18 градусів, і тривалість вантажоперевезення може тривати аж до 20 днів. Охолоджені продукти перевозяться при температурі в 5 градусів і максимальний час вантажоперевезення для них становить до 12 днів. Заморожене м’ясо зазвичай складається в кузові штабелями, завдяки цьому зберігаються всі необхідні температурні умови.

Особливо важливо при плануванні вантажоперевезення та логістики продуктів харчування слідувати цілісному ланцюжку, щоб не було розривів. Для таких товарів дуже важлива швидкість перевезення – чим швидше продукти приїдуть від початкової точки до кінцевої, тим краще.

Особливості перевезення консервів, солодощів, напоїв та рослин

Такі товари як солодощі, консерви та напої зазвичай перевозяться за умов, що вказав виробник цієї продукції. Наприклад, для пивних напоїв температурний режим становить 12 градусів, для винних від 10 до 18 градусів, а різних соків температура становить 15 градусів. М’ясні та овочеві консерви перевозяться в діапазоні від 0 до 15 градусів. Набагато складніше перевозити кондитерські товари, при транспортуванні необхідно посилатися на рекомендації виробника та склад продукції.

Деякі товари можуть транспортуватись і в замороженому вигляді. До них відносяться дріжджі, тісто і навіть маргарин. Готові кондитерські вироби: тістечка, рулети та торти перевозяться за температури від 1 до 6 градусів. Щодо випічки, її перевозять при температурі від 10 до 15 градусів.

Рослини, посадкові матеріали та навіть насіння вимагають для перевезення спеціальний температурний режим та точну вологість. Забороняється перевозити такі товари, якщо в авто явний перегрів за температурою або присутня посуха.

Транспортування ліків та медикаментів

Для вантажоперевезень ліків теж у справу йдуть рефрижератори. Однак, перевозити медикаменти можуть лише ті транспортні компанії, які мають спеціальну ліцензію на перевезення. При транспортуванні лікувальних препаратів дуже важливо дотримуватися точної вологості та температурного режиму і також мати весь список потрібних документів.

Є певні правила для перевезення ліків та медикаментів:

 1. В якості матеріалів для внутрішньої частини кузова автомобіля необхідно використовувати тільки екологічно чисті та гігієнічні матеріали.
 2. Транспорт повинен бути в чистоті – необхідно проходити санобробку. При цьому такий транспорт має транспортувати лише медичні препарати – інші категорії продукції категорично заборонено.
 3. Співробітники, які застосовуються при перевезенні лікарської продукції, повинні проходити медогляд і завжди тримати при собі медичну книжку.

При вантажоперевезенні медикаментів обов’язково потрібно тримати певний температурний режим у кузові транспорту. Температуру завжди вказують під час навантаження продукції, вона цілком може бути різною. Однак, якщо в авто немає необхідного рефрижератора, який дозволить регулювати різні температурні режими, в одному кузові авто забороняється перевозити медикаменти, що вимагають різні температурні режими. Вантажоперевізник завжди несе відповідальність за транспортування та збереження медикаментів, за швидкість доставки до лікарень, аптек та різних складів.

Який транспорт використовується для температурних перевезень

Для вантажоперевезень товарів, яким потрібні належні температурні умови, використовується спеціальний автомобіль, що може регулювати та підтримувати постійний мікроклімат у його кузові. Найчастіше з цією метою використовуються рефрижератори та спеціальні термофургони. Рефрижератори завжди використовуються для транспортування охолоджених товарів або тієї продукції, яка потребує мінусової температури: овочі та фрукти, яйця, рослини та насіння, ягоди та навіть мед. У рефрижераторах можна перевозити косметику та різні медичні препарати, для транспортування яких не потрібен особливий режим.

Рефрижератори зазвичай задіють, коли потрібно перевезти продукцію в замороженому вигляді, найчастіше такі товари швидко псуються. У рефрижераторі є відмінна морозильна установка, яка легко тримає заданий для неї мікроклімат.

Для вантажних перевезень на великі дистанції, шлях на яких займає більше 1 дня (зазвичай це міжнародні перевезення), задіяні рефрижератори. А ось термофургони найчастіше використовуються для вантажоперевезень у межах населеного пункту або при транспортуванні, яке займає кілька годин за часом.

Після вивантаження товару, практично завжди, рефрижератор повністю розморожується, тому для нього, як і для термофургона, слід дотримуватися таких правил:

 1. Після закінчення поїздки необхідно задіяти дезінфекцію або мийку, залежно від виду продукції, що перевозиться.
 2. Вантажоперевізник повинен завжди мати при собі необхідний санітарний паспорт.
 3. Транспорт повинен регулярно проходити техогляд і бути повністю справним.

Які існують типи температурних перевезень

Планування та вибудовування маршруту з точки А до точки Б з повним обліком усіх нюансів та складнощів зветься логістикою. Зазвичай вантажоперевезення та використання різних температурних режимів проводяться по-різному. Транспортування може класифікуватися за різними умовами, транспортом і навіть на відстані в дорозі. Існують певні типи вантажоперевезень:

 1. Міжнародні вантажоперевезення – автомобіль рухається в іншу країну, в окремих випадках навіть через кілька країн. Міжнародні рейси можуть тривати аж до 30 днів.
 2. Міжрегіональні вантажоперевезення – транспорт пересувається до сусідніх областей, завжди в межах своєї країни. Зазвичай такі рейси займають від 5 до 7 днів у дорозі.
 3. Міжміські вантажоперевезення – шлях займає середню відстань у межах однієї області.
 4. Внутрішньоміські вантажоперевезення – переміщення в межах одного міського центру.

Під час вантажоперевезень завжди оформляється необхідний пакет документів, для кожного типу вантажоперевезень існують різні пакети документів. Під час міжнародних перевезень вантаж зазвичай розмитнюється, тому для нього знадобляться відповідні супровідні документи.

Що станеться з продукцією, якщо не дотримуватись температурних режимів при перевезенні

Іноді відбувається ситуації, за яких перевізник транспортної компанії не в змозі дотримуватися потрібних умов для зберігання вантажу, що перевозиться. Найчастіше це такі форс-мажори як ДТП, поломка автомобіля і, в окремих випадках, арешт транспорту. Такі неприємні ситуації негативні для всіх сторін: транспортної компанії, що перевозить товар, відправнику вантажу та його одержувачу. За таких проблем, наслідки зазвичай дуже невтішні, тому рекомендується застрахувати товар, що перевозиться.

Давайте дізнаємося, що буде з продукцією, якщо температурний режим раптово порушиться:

 • Косметика та прилегла до неї продукція практичні завжди стане непридатною і її доведеться утилізувати;
 • Молоко та молочні продукти помітно зіпсуються, надалі їх не рекомендується використовувати для продажу;
 • Овочі та фрукти зазвичай можуть перенести недовгі температурні перепади, тому їх надалі уцінюють;
 • Різні напівфабрикати, м’ясо, птицю та рибу утилізують, якщо вони піддавалися розморожуванню. Для споживача існує прямий ризик для здоров’я, якщо така продукція буде розморожена і потім повторно заморожена, тому уцінку провести неможливо.
 • Ліки та медикаменти також відправляють на переробку або навіть на утилізацію, якщо під час транспортування було порушено температурний режим.

Компанія Don-Trans є професійним перевізником, який гарантує повну безпеку, якість та швидке вантажоперевезення вашої продукції. Якщо вам потрібно замовити перевезення з температурним режимом, залиште заявку у спеціальній контактній формі або зателефонуйте за номерами, вказаними на сайті.

Міжнародні вантажоперевезення між Дніпром та Варшавою: переваги та перспективи для бізнесу та розвитку
Міжнародні вантажоперевезення між Дніпром та Варшавою пропонують низку переваг та...
24 Травня 2023 09:56
Автомобільні вантажоперевезення Київ-Констанца: переваги, перспективи та виклики
Автомобільні вантажоперевезення між Києвом та Констанцею відіграють важливу роль в...
15 Травня 2023 15:14
Автомобільні вантажні перевезення Київ-Прага: Перспективи, переваги та виклики
Автомобільні вантажоперевезення між Києвом та Прагою відіграють ключову роль у...
10 Травня 2023 15:05
Автомобільні вантажні перевезення між Україною та Варшавою: двигун розвитку економіки
Транспортна інфраструктура відіграє важливу роль в економічному розвитку будь-якої країни....
2 Травня 2023 14:55
Ще новини
Міжнародні вантажоперевезення між Дніпром та Варшавою: переваги та перспективи для бізнесу та розвитку
Міжнародні вантажоперевезення між Дніпром та Варшавою пропонують низку переваг та...
24 Травня 2023 09:56
Автомобільні вантажоперевезення Київ-Констанца: переваги, перспективи та виклики
Автомобільні вантажоперевезення між Києвом та Констанцею відіграють важливу роль в...
15 Травня 2023 15:14
Автомобільні вантажні перевезення Київ-Прага: Перспективи, переваги та виклики
Автомобільні вантажоперевезення між Києвом та Прагою відіграють ключову роль у...
10 Травня 2023 15:05
Автомобільні вантажні перевезення між Україною та Варшавою: двигун розвитку економіки
Транспортна інфраструктура відіграє важливу роль в економічному розвитку будь-якої країни....
2 Травня 2023 14:55
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть!